Erkek kravat modelleri, her sezon ve her mevsim çeşitli değişikliklere uğrayan aksesuarlardır. Diğer bir deyişle, yeni sezon kravat modelleri, bir önceki sezonun sonlanmasından önce belli olur ve hatta seçkin kravat satıcılarında satışa sunulur. Bu değişiklikleri belirleyen unsurlar, erkek modasına hakim olan akımlardır. Erkek kravat modelleri, erkek modasını en yakından takip eden ve kendini yenileyen aksesuarlar arasındadır. Gerçekten de, özellikle takım elbiselerde hangi tarz popülerse, kravat modellerinin de kendilerini o tarza uydurduğunu söylemek mümkündür. Örneğin yüz yıl kadar önce, erkek modası öyle olduğu için 7.5 cm ve üzeri genişliğe sahip klasik kravat modelleri kullanılmaya başlanmıştır.

2017 yeni sezon kravat modelleri

Günümüzde ise, 6.5 cm ve aşağısında genişliğe sahip ince kravat modelleri tercih edilmektedir. Zira erkek modasına hakim olan tarz, bilindiği üzere slim-fit giyim tarzıdır ve ince kravat modelleri de buna en uygun stildir. Kısacası, yeni sezon kravat modelleri, bu bağlamda 2017 kravat modelleri şimdiden belli olmuştur. Bu bakımdan, 2017 kravat modelleri üzerinde klasik desenlerin ve parlak, canlı renklerin bir arada kullanılacağını söylemek mümkündür. Desenlere örnek olarak ekose, puantiye ve hatta çizgi motifleri verilebilir. Parlak renkler ise saks mavisi, turkuaz, bordo gibi renklerdir.

 

Kravat modellerine geçmeden önce kravat nasıl bağlanır sorusunun cevabı da resimde.

Klasik Kravat Modelleri

Gün geçtikçe rakipleri çıksa da her erkeğin vazgeçemediği model olan klasik kravatlar sade ve şık tasarımları ile dikkat çekmeyi başarmaya devam ediyor.

 

 

Örgü Kravat Modelleri

Kravat modellerinin son birkaç yıldır gözdesi haline gelen örgü kravatlar farklı duruşuyla hem dikkat çekiyor hem de canlı renkleri ile spor tarza biraz daha yaklaşıyor.

 

Slim Kravat Modelleri

Sadelikten ödün vermeden şıklığını ön plana çıkarmak isteyenlerin ilk tercihi olan slim kravatlar renkleri ile takım elbiselere olan uyumunu herzaman zirvede tutmayı başarıyor.

 

2017 yılında bu tarz kravatlar hem göz zevkinize hem de tarzınıza yakışmaya devam edecek gibi gözüküyor.

2 YORUMLAR

    • Fatih bey merhaba,

      Örgü kravat modellerini her mevsim kullanabilirsiniz. Ben örgü kravatımı yaz günlerinde de kullanıyorum hem şık duruşu ile fark yaratıyor hem de sade bir tarza sahip olması sebebiyle de takım elbiselerde ve sadece gömlek üstünde de kolaylıkla kullanılabiliyor.

      İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.