Tüm insanların evi ve iş yerleri en özel alanlarıdır. İnsanlar evlerinde veya iş yerlerindeki duvar rengi ve eşyaları uyumlu bir hal sergiliyor ve dekorasyon çalışmalarına eşlik ediyorsa mekanlarından hiç çıkmak istemezler. Çünkü görüntü gayet hoş ve iç açıcı bir durumdur. Ancak durum bazen tam tersi olabiliyor eşyalar ve duvar boyasının rengi uyuşmayabiliyor. Durum böyle olunca duvar renginde değişikliğe gitmek gerekiyor. Badana renk seçimini tamamen mekana uyumlu bir şekilde tasarlamanız gerekecektir.

 

Aksi bir durum olduğu zaman görüntü mekanınıza gelen misafirler tarafından ve sizin gözünüzden pek hoş gözükmeyecektir. Özellikle duvar rengi bir evin mecazi anlamda havasını belirler. Bununla birlikte evdeki zeminin rengi, salon ve mutfak büyüklüğü gibi birçok alanda çeşitli incelemeler ve analizler yapmanız gerekiyor. Buradaki en önemli taktik ise küçük odalara genel olarak açık renk vermeniz gerekiyor. Bunun nedeni odanın zaten dar bir konumda olması ve sizler koyu renk ile boyama yaptığınız zaman bakış açısının tamamen daralacağı yönündedir. Eğer mekanınız üzerindeki eşyalar çok fazla açık renkliyse sizler duvarları çok fazla olmamakla birlikte mat renkleri tercih olarak kullanmalısınız.

 

Badana Boya Kalitesi Ve Kullanımı

 

Birçok işin uzmanlık alanı olduğu gibi boyama işlemleri de tamamen uzmanlık gerektiren bir sektördür. Bu nedenle eviniz veya iş yerinizi kendiniz hiçbir bilginiz olmadan boyamaya kalkmanız durumunda net olarak istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Bu hem sizlerin acemi olarak yaptığı bir iş olduğu için hemde bazen boya seçimlerinde kalite konusunda sıkıntı yaşamanızdan olur. Bu nedenle kullanacağınız boya ve fırçalar özellikle güzel bir görüntüyle karşılaşabilmeniz için büyük bir önem taşımaktadır. Genel olarak alacağınız boyaları en kaliteli boya firmalarından tercih ediniz. Çünkü boyama işlemleri her hafta değiştirebileceğiniz bir işlem değildir. Bu nedenle seçimlerinizi dikkatli yapmalı ve ona göre bir dekorasyon şekli belirlemelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.