Günümüz modasında belki de en çaresiz kalanlar onlar.. Erkekler! Klasik548bf7dc61361f39149897ce-300x200
tarza devam mı etsek yoksa modaya mı uysak diye düşünmekten harap oldular. Bir de üstüne modaya uyuyayım ama tarzımdan da vazgeçmeyeyim diyenler var. Ne yapacak bu erkekler?

 

Men-in-Skirts-300x160  marc_jacobs_loves_prada_pencil_skirts-300x225

Yıla damgasını vuran erkek modasının en belirgin iki parçası babet ve bilek pantolonlar oldu. Üstelik önümüzdeki sezonlarda daha fecisi geliyor ki bunlar tayt ve elbiseler…

meggins_126794936-300x228    Male-trousers-fashion-slim-9-font-b-pants-b-font-male-casual-font-b-pink-b-300x300

Bunların içinde daha şık olduğunu düşünen moda kurbanlarına sesleniyorum lütfen bunu yapmayın erkekliğinize. Erkek toplum içinde güçlü görüntüsü ve korumacı tavrı ile kabul edilir. Kadın-erkek, anne-baba, baba-kız, abi-kardeş ilişkilerinin hepsinde erkek bu tavrı korur veya koruma eğilimi gösterir ve bu ilişkilerin hepsinde kadınlar erkeklerin görüntüsünü bu tavır ile özdeşleştirir. Yukarıda bahsettiğim son moda ürünü olan bu kıyafetleri tercih etmeden önce bir kez daha düşünmenizi öneririm.

71806642-300x200

Bu moda akımı kadınlarda da olmasına karşın bu kadar göze batmamıştır. Kadınların erkek kıyafeti giyme modası her zaman içinde ince bel, dar kesim pantolon ve vücuda yapışan gömlek içermiştir bu yüzdendir kadınların erkek kıyafeti giymesi göze batmaz. Hatta zamanla kadınların pantolon giymesi normalleşmiştir. Ancak konu ayakkabı olunca kadınların erkek ayakkabısı giymesi normalleşemeyen parçalardan biri olarak kendi konumunu koruyor. Çünkü bir kadın bazen sadece ince topuklu bir kırmızı ayakkabı demektir.

Erkek modasında ise bu uyarlama pek olmadı ancak tuttu! Çünkü erkek modasının dünyada çok fazla gelişemeyen bir yanı var. Çizgisinin çok fazla dışına çıkmadan küçük rötuşlarla değişen bir tarz anlayışı var. Fakat son yıllardaki radikal değişiklikler erkeklerin oldukça dikkatini çekti ve özellikle genç erkekler kadın kıyafetlerini erkeklere tasarlayan moda anlayışının içinde buldular kendilerini.

arda4_0_1_Size470X670-210x300                                

Olmadı beyler. Ne yazık ki bu kıyafetlerin içinde pek iyi görünmüyorsunuz. Eğer siz de bu kişiler gibi giyiniyorsanız tarzınızı gözden geçirin derim. Moda kurbanı olmayın. Erkek erkek gibi, kadın kadın gibi giyindiğinde çekicidir. Adam gibi giyinin beyler!

Sadece bunlar moda değil elbette. Bu yıla damgasını vuran şık parçalar da var. Ekoseli takımlar, yelekler, desenli gömlekler, boyunlukar ve bunun gibi birçok parça…

men-in-black-will-smith-plaid-suit-style-girlfriend-300x173          fashion-7-300x179

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.