İlk öncelikle size son zamanların yeni ve trend markasından bahsetmek istiyorum.Duygu Özaslan’ın geçtiğimiz yıl duyurduğu Doİstanbul markası ile tanıştık.Duygu Özaslan Youtube’da popüler makyaj vloggerlarından ve kendisinin baya sevildiği geniş bir kitlesi var.Sitesinden aldığımız bilgilere göre de;

Duygu Özaslan

İstanbul Üniversitesi’nde pek de hayalinde olmayan bir bölümde -İspanyol Dili ve Edebiyatı- okurken modaya olan ilgisi ve bu alanda bir şeyler yapma arzusu ağır basan Duygu, çeşitli moda dergilerinde staj yapmaya, ardından da çalışmaya başladı. Bir süre sonra kendini güzellik sayfalarına da el atmış bir halde bulunca çok fazla makyaj yapma isteği gelmiş olacak ki, 2013’ün bir Kasım günü kendi deneyimlerini paylaştığı güzellik ve moda kategorisinde bir Youtube kanalı açmaya karar verdi.

Kanalının kısa süredeki büyük başarısı onu Youtube’da yarım milyondan fazla aboneyle kendi kategorisinde en çok izlenen “vlogger”, Instagram’da en çok takip edilen “influencer” gibi sıfatlara ve 40’tan fazla global marka ile çalışma fırsatına kavuştururken Duygu kendi şirketini kurdu. Yine ve yeniden bir risk alarak yaklaşık bir yıl önce çocukluk hayali olan kendi markası DO için düşünmeye, çizmeye ve yaratmaya başladı. Şu sıralar harıl harıl çalışmakta ve çok heyecanlı.

Zaman, yer ve trend kavramları arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran, gündüzden geceye, kişiden kişiye uyarlanabilen tasarımlarıyla DO;

çabasız ama gösterişli,

mükemmel değil ama özgüvenli,

iddiasız ama iddialı bir marka olma yolunda ilk adımlarını Ekim 2016’da İstanbul’da attı.

Tabi bunun yanında erkek arkadaşı Taylan ile çalışıyorlar..

Barış Taylan Demiriğe

2014 yılında Duygu ile birlikte fotoğraf ve video içerikleri üretip çekimlerini yapmaya başlayan Taylan, ilhamını müzik ve filmlerden alıyor. Video ve fotoğrafa olan ilgisi, Youtube ve sosyal medya konularındaki vizyonuyla Duygu ile “iki kişilik dev bir ekip” yarattıktan sonra DOistanbul’da da yine her süreçte çalışmaya devam edecek. Şimdilerde markanın Duygu ile birlikte işin hem kreatif hem de business tarafını yürütmekte. DOistanbul’un video ve fotoğrafları da tabii ki yine onun elinden çıkma.

Ben bu konuda başta Duygu Özaslan’ı ve erkek arkadaşı Taylan Demiriğe’yi tebrik ediyorum.Bu yolda adımlarını sağlam bastıklarını hissettirdiler, hem tasarımları hem de kreatif takılarını rahatlıkla alabilirsiniz..Markaya ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz ya da Duygu Özaslan’ın Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

http://www.doistanbul.co/

https://www.youtube.com/user/itsmeduygu

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.