Geri Dönüşüm: Eski Kıyafetlerinizden Kilim Yapın !

0
285

Bu gün keşfettiğim hoş bir videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Eski kıyafetlerinizi kesip, saç örgüsü yapıp daha sonra videodaki gibi önce silikonlayıp sonrasında da dikerek değerlendirebilirsiniz.

Geri dönüşüm hayatımızda gün geçtikçe değer kazanıyor çünkü kaynaklarımız geçen her saniye tükeniyor. Aslında çoğumuzun kıyafetlere uyguladığı en büyük geri dönüşüm onları toz bezi olarak kullanmamız, diğerlerini ise ya başkalarına veriyor, ya da gardroplarımızda tozlanmaları için onları terk ediyoruz. Bunları değerlendirmek isteyen, craft işlerini seven ziyaretçilerimiz bunu deneyebilirler !

H&M gibi bazı büyük markalar da üretimlerinde geri dönüşüme önem vermektedir. Bizlerde bu duruma özen göstermeli, en kötü ihtimalle kullanmadığımız kıyafetleri Kızılay’a göndermeli ve ya belirli noktalara bıraktığı giyim destek konteynırlarına atmalıyız !

Paylaş
Pamukkale Üniversitesi'nde Tekstil Mühendisliği, AÜ'de İşletme öğrencisi. Tekstiltekstil.com ve Modamuhendisi.com web geliştiricisi. Özel sektörde kurumsallaşma danışmanı.

CEVAP VER