çoğu kadın makyaj yapmaktan çok hoşlanır,bizde kadına en çok yakışan kırmızı rujun ahengini püf noktalarıyla sizle paylaşalım istedik.

2725973_8e824a83  Kırmızı rujun elbette pek çok tonu bulunmakta fakat bize en uygun olanını bulmak için ne yapmalıyız ?

 

             1. Ten Renginize Göre En Uygun Ruj Renginizi Bulun

 

  • Beyaz Tenler İçin:Kırmızı ruj seçeneği açısından en şanslılar beyaz tenli kadınlar. Yoğun kırmızı, beyaz tenliler için en doğru ton. Fakat cildin çok soluk durmaması adına yanaklarınızı renklendirmeye özen gösterin.
  • Esmerler için:Cilde aydınlık bir görünüm kazandırdığı için esmer tenli kadınlara mercan kırmızı tonları daha çok yakışıyor. Bu ton cilde enerjik bir görünüm de veriyor.
  • Kumrallar için:Düzgün uygulanmış bordo tonlarındaki rujlar kumral tenli kadınlarda harika duruyor.

               2.Dudak Kalemiyle Tamamlayın

  • Öyle her yiğidin harcı değildir kırmızı ruj sürmek bu yüzden rujumuzu sürmeden önce dudak kaleminizi uygulayın.Dudak hatlarını belirledikten sonra ruju dudak içinden dışına doğru doldurun.Taşmadığından emin olun 🙂

 

 

3.Ruj Öncesi Peeling Yapın

Eğer vaktiniz varsa dudağınızdan peeling yaparak ölü deriyi atarak işe başlayabilirsiniz ve de isterseniz ruj öncesi nemlendirebilirsiniz.Kırmızı rujun dikkat çekeceği malum ortada! Özen gösterelim..

 

         4.Dişlere Bulaşmamalı/Yanınızda Bulundurun

Kırmızı rujunuzun dişlerinize bulaşmadığından emin olun,aynanızı yanınızda bulundurun ve her ihtimale karşı ıslak mendiliniz de yanınızda olsun 🙂 Rujunuz tabiki gerek yemek yemek,içmek olsun bunlar dolayısıyla bozulacak ve büzüşecektir.Yanınızdan ayırmadığınız sürece şıklığınızdan ödün vermezsiniz..

 

 

CEVAP VER