çoğu kadın makyaj yapmaktan çok hoşlanır,bizde kadına en çok yakışan kırmızı rujun ahengini püf noktalarıyla sizle paylaşalım istedik.

Kırmızı rujun elbette pek çok tonu bulunmakta fakat bize en uygun olanını bulmak için ne yapmalıyız ?

 

             1. Ten Renginize Göre En Uygun Ruj Renginizi Bulun

 

  • Beyaz Tenler İçin:Kırmızı ruj seçeneği açısından en şanslılar beyaz tenli kadınlar. Yoğun kırmızı, beyaz tenliler için en doğru ton. Fakat cildin çok soluk durmaması adına yanaklarınızı renklendirmeye özen gösterin.
  • Esmerler için:Cilde aydınlık bir görünüm kazandırdığı için esmer tenli kadınlara mercan kırmızı tonları daha çok yakışıyor. Bu ton cilde enerjik bir görünüm de veriyor.
  • Kumrallar için:Düzgün uygulanmış bordo tonlarındaki rujlar kumral tenli kadınlarda harika duruyor.

               2.Dudak Kalemiyle Tamamlayın

  • Öyle her yiğidin harcı değildir kırmızı ruj sürmek bu yüzden rujumuzu sürmeden önce dudak kaleminizi uygulayın.Dudak hatlarını belirledikten sonra ruju dudak içinden dışına doğru doldurun.Taşmadığından emin olun 🙂

 

 

3.Ruj Öncesi Peeling Yapın

Eğer vaktiniz varsa dudağınızdan peeling yaparak ölü deriyi atarak işe başlayabilirsiniz ve de isterseniz ruj öncesi nemlendirebilirsiniz.Kırmızı rujun dikkat çekeceği malum ortada! Özen gösterelim..

 

         4.Dişlere Bulaşmamalı/Yanınızda Bulundurun

Kırmızı rujunuzun dişlerinize bulaşmadığından emin olun,aynanızı yanınızda bulundurun ve her ihtimale karşı ıslak mendiliniz de yanınızda olsun 🙂 Rujunuz tabiki gerek yemek yemek,içmek olsun bunlar dolayısıyla bozulacak ve büzüşecektir.Yanınızdan ayırmadığınız sürece şıklığınızdan ödün vermezsiniz..

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.