Tıpkı giyim kuşamımızda, saçımızda,  makyajımızda olduğu gibi evimizinde modası ve trendleri var. Bu trendler çoğunlukla evimizin duvarlarına ve mobilyalarına yansıyor. Ee malum sonuçta her yıl parkeleri, mutfak tezgahlarını yenilemek zor olabilir 🙂

Geçmiş yıllarda görkemli ve ilgi çekici tasarımlar ön plandayken son yıllarda bu akım yavaş yavaş etkisini kaybetmiş bulunmakta. 2017 ev dekorasyon trendleri de bunu baz alıyor ve sadeliği daha da ön plana çıkarmayı seçiyor.

2017′ nin dekorasyondaki trend renkleri; mavi ve yeşil. Pastel tonların ağırlıkta olduğu sezonda koyu mavi, yeşilin tonları, pembenin açık tonları, açık gri, kum beji gibi renklerden ev dekorasyonunda faydalanmak mümkün.

Bu trend renkleri mobilylarda kullanılabileceğiniz gibi duvarlarda ve aksesuarlarınızda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Öneri olaraktan; açık gri, mavi ve kum bejinin bir arada kullanılacağı kombinler oldukça şık duracaktır.

Şimdi de bu konseptteki mobilyalara bir göz atalım, eminiz ki aralarında hepinizin zevkine hitap edecek parçalar 🙂

Adeta bir kuğu zarafetinde bir alımlılıkları var öyle değil mi? Kuğunun da evliliği simgelediğini düşünürsek yeni evlenecek çiftlerimiz sanırız bunlar sizin için biçilmiş kaftan 😉

Evlilik demişken birazda yatak odaların abakalım 🙂 Mobilyalarınızda seçim yaparken ceviz ve meşe ağacından olanları tercih etmek hem sizin hemde kıyafetlerinizin ve mobilyalarınızın sağlığı açısından oldukça verimli olacaktır.

  • Dayanıklıkları fazladır ve kıyafetlerinizi kemiren o böcükleri içlerine alma olasılıkları daha düşüktür.

Mobilyalar tamam peki ya üzerine nasıl bir şey sermeliyiz dersenizdeee , yine bej, gri, açık yeşil, açık mavi gibi daha zarif, sade ve abartısız renklerin kullanıldığı ev tekstil ürünlerinde ise, el örgülerinin, pamuk ve keten seçenekleri revaçta.

Ama unutmayın ‘sadelik’ ön planda 😉

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.