Şüphesiz ki bu sezonun en sürpriz parçalarından biri gömlek elbiseler hatta tasarımcıların neden daha önce düşünmedik dediklerini duyar gibiyim. Şimdi bir  gömlek elbise modellerini hep birlikte inceleyelim….

 

 

  • Ceket elbiseler, oldukça şık elbiselerdir. Kaliteli bir görünümleri vardır. Aslında bir smokin ya da uzun bir cekettir fakat elbise gibi tasarlanmıştır. Ceket elbiselerin bilinen elbiselerden farklı bir havası var. Resmi görünümünden ötürü, bu tür bir elbise rahat bir görünüm yerine bazı resmi ve özel etkinlikler için daha uygundur. Klas bir elbise modelidir.

  • Bu elbiseleri farklı modellerde topuklu ayakkabılarla kombinleyerek stilinizi ortaya koyabilirsiniz. Aynı zamanda da ceket elbiseleri bulunduğu resmiyetten kurtarmak için sandeletler veya düz ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz.

  • Doğru tercihler yapmak önemlidir. Vücut tipinize uygun olan elbise modelini seçtikten sonra renk konusunda da aynı özeni gösterirseniz kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ceket elbiseler de renk söz konusu olduğunda siyah ve beyaz en yaygın tercihler arasındadır. Eğer fazla kilolarınız varsa siyah sizin için uygun bir tercih olabilir. 

 

Ancak tabii ki tek seçenek siyah ve beyaz değildirler ve yılın bu zamanında bazı pastel renkli elbiseleri seçebilirsiniz.

 

  • Boylarının genellikle kısa olduğuna dikkat çekmek isterim. Fakat smokin tarz olanların boyu genele nazaran daha uzun.

 

 

  • Seçtiğiniz aksesuarlar ve çantalar da kombininizin tamamlayıcı parçaları olacaktır. Metal aksesuarlarla destekleyerek kombininizi güçlendirebilirsiniz.

 

 

  • Bu kadar beğenilmesi gerçekten şaşırtıcı değil. Her kadının dolabında olabilecek kurtarıcı elbiselere adaylığını çoktan koydu bile. Sizinle çok beğendiğim birkaç kombini daha sizinle paylaşmak istiyorum.

 

Gömlek elbiselerinizi hazırlayın derim 🙂

Sevgilerle….

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.