Moda dünya geçmişte trend olmuş belirli parçaları gündeme getirip günümüze en uygun şekilde sentezleyerek beğenimize sunuyor.

Chokerlarda bu parçalardan biri 90’lı yılların en gözde parçalarından olan , sokak modasında tasma kolye olarak bilinen bu kolyelerle daha çok kombinler yapacak gibiyiz.

Pek çok tasarımcı son iki sezonda bu tarz kolyeleri kendi hayal güçlerine göre uyarlayarak iddaalı görüntüler çıkmasını sağladı.

Aslında çok kullanışlı bir aksesuar olması nedeniyle hem günlük hem de daha sık ve iddaalı tercihlerinizde kullanabilirsiniz.

 Özel davetlerde, önemli toplantılarda seçmiş olduğunuz kıyafetin ya da abiyenin  bitirici dokunuşu olacaktır.

Tabi ki kadınların olduğu her yer podyum ve her anımız özenli olmalı. Bu görüş sayesinde  son trendleri kendimizde uygulamamız da çok zaman almıyor. Günlük olarakta bir boyfriend kot ceket bir skinny pantolon kombininde de chokerlara yer bulmak çokta şaşırtıcı değil.

Tasma kolyenizi seçerken aklınızda bulunması gereken şey boynunuzla kolyenizin eni orantılı olmalı.

Eğer uzun bir boyuna sahipseniz kalın bir choker seçmenizde bir sakınca olmayacaktır fakat boynunuz kısaysa kalın bir kolye seçimi boynunuzu yok gibi göstereceği için boyunuzu oldukça kısaltacaktır.

Farklı tarzlarda chokerlarla karşılaşacaksınız. Metal tasma kolyeler en alıştıklarınımızdan.

Kendinden desenli olanlar…

Kadife ve zincir olanlar….

Nubuk olanlar . Ayrıca ucuna  takabileceğiniz farklı kolye uçları da stilinizi pekiştiriyor.

Farklı choker modellerinden biri de ince bir ip ile düğüm atarak bağlanan kolyeler. Salaş görüntüsünün yanı sıra kullanacağınız basic bluzleri star parça yapacağı da aşikar.

Gelişigüzel bir şekilde düğüm kısmı önde kalacak şekilde düğüm atıp uçlarını salaş bırakarak harika bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

BONUS!

Yakın zamanda chokerları kendi tarzıyla bağdaştıran erkeklerde de görmemiz mümkün.

Tarzınızı ve kişiliğini yansıtan çok farklı kombinlerde kullanarak zerafetinize zerafet katabilirsiniz 🙂

 

Sevgilerle..

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.