Eviniz elbette size huzur veren bir mekandır. Fakat dekorasyon bu konuda oldukça önemlidir. Dar alanlarınızı genişletmek, tam tersi çok geniş odalarınızı daha uygun görünümlü bir hale getirmek seçtiğiniz renk tonları ile alakalıdır. Mobilyalar, duvar rengi, objelerde yalnızca bir renk tonu kullanılıyorsa bu çok yanlış bir tercih olur. Odaya girdiğinizde bu durum sizi boğar ve gözünüzü yorar. Bu nedenle en uygun renkleri yaşayış tarzınıza uyarlayarak kombine etmelisiniz.

 

İsteğinize Uygun Renk Tercihleri

 

Evinizi dekor ederken en önemli nokta renk tercihidir. Duvar boyanız ile mobilyaların uyumu, halı rengi, objeler vb. birçok unsura dikkat etmeniz gerekiyor. Alanınızın darlığı ya da genişliği, hangi odanızda nasıl bir dizayn tasarlamak istediğiniz önemli konular arasında geliyor. Yaşam tarzınız da renk tercihi açısından uygun ölçüde önem gerektiriyor. Çok çalışıyorsanız evinizde huzurlu vakit geçirmek istersiniz. Çok fazla neşeli bir yapınız varsa evinizin de rengarek süslenmesini arzu edersiniz. Sakin bir yapınız varsa daha klasik eşyalar ve renkler kullanırsınız. Evinizi dizayn ederken ne istediğinizi iyi bilmekte yarar var.

 

Renk Uyumlarına Dikkat Edilmeli

 

İstediğiniz renkleri kullanmakta elbette ki özgürsünüz. Tek önemsenmesi gereken konu bu renkleri hangi renklerle bütünleştirmeniz gerektiğini bilmekten geçiyor. Mobilya tercihinizi canlı renklerden yana kullandıysanız, duvar boyası rengini de mutlaka mat tonlarla tamamlamalısınız. Hem mobilyalarda hem de duvar renginde canlı renk tercih edilirse, karmaşa meydana gelir ve istediğiniz sonuçları alamamış olursunuz. İş hayatınızda oldukça dolu ve stresli vakitler geçiriyorsanız evinizde yorgunluğunuzu alabilecek mavi tonları ve yeşil tonları kullanmanızda yarar var. Klasik bir odanız varsa ve bu klasik yapıdan memnunsanız, duvar renginizi kesinlikle pastel tonlarında kullanmalısınız. Neşeli, eğlenceli, hiperaktif kişiliğe sahip olanlar ise; canlı renklerden yana tercihlerini kullanmalı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.