Makyajı çoğu zaman kendimizi daha iyi hissetmek,daha enerjili yüz tonlarına sahip olmak için yapıyoruz.Tabi burada önemli detaylar var;makyajın yüzümüze yakışıyor olması en önemlisi, bu yüzden tenimizin rengi makyajımızın gidişatını belirleyen büyük faktölerden..Özellikle hiç makyaj yapmadığınız zamanlarda karşınıza gelecek sorulardan bir tanesi de ‘hasta mısın ?, neyin var ?’ gibi sorular olabiliyor.Bunların önüne şimdi vereceğimiz tavsiyelere uyarak kesinlikle daha enerjik olabilirsiniz.Hatta artık ‘bugün pek neşen yerinde..’ gibi cümlelerle de sıkça karşılaşabilirsiniz.. 🙂

 

Pembe Allık

 

Pembe allıklar sana kesinkle enerji katacaktır, özellikle pırıltılı olan pembe, fuşya renkli allıklar..Ayrıca allığının kremsi olması gün içinde daha kalıcı olmasını sağlar ve yanaklarında elmacık kemiğinin biraz altına uygulayabilirsin..

Bronz Göz Makyajı

Göz makyajınızı siyah tonlar yerine bronz,kahve tonlarını yaparsanız gözlerinizi daha ortaya çıkarmış olursunuz ve kullacağınız maskara/eyeliner ile keskin bakışlara sahip olursunuz 🙂

 

Fondöten Seçimi

Tabiki konumuz soluk tenlilerin makyaj seçimi ve en dikkat etmemiz gerekenlerden bir tanesi de fondöten seçimidir. Fondöten seçerken pembe alt tonlu fondötenleri tercih etmelisin. Sarı alt tonlu fondötenler senin daha cansız görünmene neden olabilir. Pembe alt tonlu fondöten ise senin ten rengini daha canlı ve fresh görünmene yardımcı olur.

 

Kırmızı Ruj

Kırmızı ruj sizin kurtarıcınız olabilir..Özellikle kırmızının açık ve parlak tonlarıyla yüzünüze renk gelecektir.Hem de kırmızı ruj sürüyorsanız göz makyajına ihtiyacınız kalmaz.Gözün patladığı yerde dudakları hafif,dudakların patladığı yerde göz farınızı hafif ve açık renkli tutun..

Bugünlük benden bu kadar,sevgiler…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.